zpafgallery

ul. św. Tomasza 24 Kraków

Zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza w Krakowie – Fotobudka

13.06 – 12.07 ZPAF Gallery, św. Tomasza 24, Kraków

otwarcie wystawy 12go czerwca o 20:00

 

„§4

Sesje odbywają się w Zakładzie fotograficznym Przemka Krzakiewicza w Krakowie. Fotobudka podejmuje się również wykonania portretów poza lokalem firmowym, lecz jedynie w wypadkach wyjątkowych” – z regulaminu Fotobudki.

Fotobudka to projekt, nad którym Przemek Krzakiewicz pracuje od kilku lat. Zasady funkcjonowania budki są dość proste. Fotograf wykonuje cztery zdjęcia zainteresowanego, opierając się na regulaminie, z którym osoba portretowana musi się zapoznać i podpisać. Za zdjęcia można zapłacić, ale można również dokonać wymiany, o czym skrzętnie informuje nas autor. I to jest najciekawsze: jak budka nawiązująca do Firmy Portretowej Witkacego wyłamuje się z klasycznej logiki pieniądza.

Zdecydowaliśmy się przenieść Zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza, żeby sprawdzić jak format ten sprawdzi się w przestrzenii galerii ZPAF w Krakowie. Oprócz możliwości skorzystania z usług Fotobudki, udostępnione zostaną wybrane realizacje z kolekcji zakładu.

Przez czas trwania wystawy, w ustalonych godzinach będzie można wziąć udział w sesji, a także zapoznać się z warsztatem autora oraz dowiedzieć się, co kryje się w zapisie regulaminu dotyczącym możliwości wymiany za usługę.

motto:

Klient musi być zadowolony.

Nieporozumienia wykluczone.

Kurator: Piotr Sikora

—————————————————————————————————————

Przemek Krzakiewicz (ur. 1975 w Krakowie) – fotograf pracujący nad długofalowymi projektami tematycznymi. Studiował na łódzkiej filmówce. Stypendysta Miasta Krakowa i austryjackiej fundacji X-CHANGE Culture Science. W jego dotychczasowych projektach uwagę zwracają przede wszystkim wnikliwa obserwacja socjologiczna oraz umiejętność wyrazistego portretowania przedstawicieli grup społecznych, doświadczających przemian gospodarczych, obyczajowych czy kulturowych. W swojej pracy korzysta z teorii naukowych, często niesprawdzonych lub nietrafionych.

www.photography.com.pl

 

zpafiska • 11 maja 2015


Previous Post

Next Post