zpafgallery

ul. św. Tomasza 24 Kraków

Okręg Krakowski ZPAF – wystawa zbiorowa – Ciekawe czasy

Krakowska Zpafgallery zaprasza do Starej Galerii ZPAF w Warszawie/ pl. Zamkowy 8/na zbiorową wystawę Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Artystów Fotografików  „Ciekawe czasy”. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 15 stycznia o godz. 19.00
Ekspozycja wystawy do 18.02. 2022.  Została przedłużona do 4 marca.
Autorzy: Anita Andrzejewska, Beata Długosz, Danuta Węgiel, Marek Gardulski, Stanisław Jawor, Henryk Tomasz Kaiser, Wojciech Kobylański, Przemek Krzakiewicz, Wiktor Kubica, Marcin Limanowski, Grégory Michenaud, Wacław Nowacki, Andrzej Pilichowski-Ragno, Maciej Plewiński, Wojciech Plewiński, Konrad Pollesch, Jacek Maria Stokłosa, Grzegorz Zygier.
O wystawie:
Wystawa jest spojrzeniem osiemnastu uznanych, krakowskich fotografików na temat aktualnych wydarzeń, jest osobistą refleksję artystów na zmieniającą się rzeczywistość. „Obyś żył w ciekawych czasach” – to znane, chińskie przekleństwo dzisiaj materializuje się w formie wszelakich negatywnych zjawisk, które nas otaczają. W tym kontekście potrzeba twórczego wyrażania emocji przez artystów staje się silniejsza.
 
Czy różnorodność jednostkowych spojrzeń może przybrać formę spójnej narracji? Wśród prezentowanych na wystawie prac możemy wyłonić kilka zasadniczych tematów. Łączą się one w opowieść o człowieku poszukującym nieokreślonego novum, a także stanowią komentarz do bieżących wydarzeń – społecznych, politycznych, religijnych. Nie brakuje także projektów konceptualnych oraz fotografii naznaczonych symbolizmem. Cechą wyróżniającą większość prac jest brak dosłowności. Umiejętne posługiwanie się przez autorów cytatem daje widzom możliwość reinterpretacji przedstawionych motywów. Mnogość sposobów widzenia rozszerza się na odbiorcę.
Organizatorzy:
ZPAF, Stara Galeria, Plac Zamkowy 8, Warszawa
Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall przy CKiS w Krzeszowicach
 
Kuratorzy wystawy: Kamil Kłeczek, Jolanta Rycerska
 
Współpraca: Danuta Węgiel, Maciej Plewiński, Przemek Krzakiewicz
 
Partner: Okręg Krakowski Związku Polskich Artystów Fotografików
 
Patronat medialny: fotopolis.pl, artinfo.pl, Radio Kraków
 
Wystawa potrwa do 18 lutego.
Serdecznie zapraszamy.

zpafiska • 6 lutego 2022


Previous Post

Next Post