zpafgallery

ul. św. Tomasza 24 Kraków

Pokolenia / Generations – Arek Sołtysik

Wernisaż: 23.06.2017, 19:00 (piątek)
Wystawa: 24.06 – 16.07.2017 / czwartek – niedziela 12:00 – 18:00
Miejsce: ZPAF Gallery / św. Tomasza 24 / Kraków
 
Jedno pokolenie wstecz, to najczęstsza miara naszej wiedzy o przodkach.
Moi dziadkowie już dawno nie żyją. Żałuję, że nie wiedziałem o ich życiu wiele, a teraz nie mogę już z nimi porozmawiać.
Patrzę na moich rodziców i widzę jak się zmienili. Zaczęli omijać przeszkody, które do niedawna przeskakiwali z łatwością. Jednocześnie zdałem sobie sprawę, że moja pełnoletność już dawno temu skończyła osiemnaście lat i teraz nazywa się dojrzałością.
’Pokolenia’ to cykl fotografii i zarazem wspomnień. To zbiór migawek z przeszłości. Na nich twarze, przedmioty i miejsca. W kadrach starałem się uchwycić to, jak pamiętam okres mojego dzieciństwa, dorastania oraz czas po wkroczeniu w dorosłość.

Arek Sołtysik to mieszkający w Myszkowie fotograf samouk. Miłośnik fotografii tradycyjnej.
Na początku swojej przygody z fotografią najbardziej zainteresowany portretowaniem ludzi. Wraz z upływem czasu fotografia dokumentalna w coraz większym stopniu zaczęła przyciągać jego uwagę.
Od 2014 roku zrealizował trzy projekty: „długa wstęga papieru”, „pozostałości nadziei” oraz „pokolenia”. Za cykl zdjęć „długa wstęga papieru” nominowany w plebiscycie organizowanym przez RADIOWY DOM KULTURY (Trójka – Program 3 Polskiego Radia) do tytułu Kulturysta Roku 2015.

www.areksoltysik.com

zpafiska • 13 czerwca 2017


Previous Post

Next Post