zpafgallery

ul. św. Tomasza 24 Kraków

W stronę Azji -Janusz Marynowski

Wystawa czynna:  09.10.2019 – 09.11.2019

wernisaż wystawy  09.10.2019  godz. 18:00

Artysta o swojej wystawie pisze:
Cykl „W Stronę Azji’’ to zapiski wrażeń i fascynacji krajami Azji.
Aparat fotograficzny okazał się być znakomitym instrumentem
do poznawania wspaniałych ludzi bez znajomości ich języka.

Ekspozycja prac utrzymana w estetyce czerni i bieli nieco zaskakuje bo przyzwyczailiśmy się do bardzo barwnego obrazu krajów  dalekiego wschodu. Zabieg ten jednak pozwala skupić się na sfotografowanej sytuacji i miejscu. Autor potrafi zauważyć w chaosie rzeczywistości sytuacje anegdotyczne i domyślać się sensu. W pracach artysty z jednej strony czujemy natłok tego świata, cywilizacyjny ogrom i uniwersalną nowoczesność, z drugiej odnajdujemy intymność, a także powszednią codzienność, która dzieje się obok trwających niezmiennie mitów. 

Janusz Marynowski – muzyk, kontrabasista od ponad 30 lat związany z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Obecnie dyrektor tej znakomitej orkiestry i instytucji. Fotografuje artystów związanych z orkiestrą. Cykl zdjęć „Maestri’’ pokazywany był w Warszawie, Katowicach, Radziejowicach i Zakopanem.

Jest współorganizatorem wielu wydarzeń fotograficznych. Regularnie publikuje zdjęcia w kwartalniku Presto, książkach i wydawnictwach płytowych. Częste podróże do Azji pozwalają mu na wnikliwą obserwację i rejestrację życia społecznego w tej części świata. Zafascynowany fotografią czarno-białą i technikami alternatywnymi. Jego prace były wystawiane podczas trzech wystaw indywidualnych i pięciu zbiorowych. Aktywnie działa na polu popularyzacji historycznych technik fotograficznych.

Członek ZPAF w Okręgu Warszawskim.

zpafiska • 13 listopada 2019


Previous Post

Next Post