zpafgallery

ul. św. Tomasza 24 Kraków

Janusz Marynowski – Penderecki

Wystawa Janusza Marynowskiego- Penderecki. Wernisaż w środę, 12 maja, o godz. 18:00 online na  www.facebook.com/zpafgallery. Ekspozycja wystawy: 12.05.2021 – 12.06.2021. Galeria otwarta: środa- sobota, pomiędzy 14.00 – 18.00. Zapraszamy do oglądnięcia towarzyszącemu wystawie filmu: Penderecki – Janusz Marynowski na stronie youtube ZPAF OKRĘG KRAKOWSKI.

    Film to rozmowa Marka Gardulskiego z Januszem Marynowskim o fotografii, muzyce, pasjach oraz wystawie portretów Krzysztofa Pendereckiego w krakowskiej galerii ZPAF / Zpafgallery/. Realizacja filmu: Filip Plewiński, Piotr Turlej.

Wystawa zdjęć ukazująca światowej sławy kom­pozytora i dyrygenta Krzysztofa Pendereckiego. Mistrz pokazany w chwilach skupienia przed kon­certami w momentach niedostępnych dla publicz­ności. Dla świata wielki kompozytor, dla orkiestry Sinfonia Varsovia dyrektor artystyczny, a dla autora wystawy Przyjaciel. Janusz Marynowski

Janusz Marynowski – urodzony w Warszawie muzyk, kontrabasista i fotograf. Od 1987 roku związany na stałe z Orkie­strą Sinfonia Varsovia. Fotografuje od ponad 30 lat, głównie muzyków i pejzaże. Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych i kilkanaście zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Belgii, Francji i w Polsce. Od 3 lat członek ZPAF.

Kuratorzy Galerii: Danuta Węgiel , Maciej Plewiński.

 

 

zpafiska • 6 maja 2021


Previous Post

Next Post