zpafgallery

ul. św. Tomasza 24 Kraków

Grzegorz Stefański – ​Go See

Grzegorz Stefański

Go–See

Otwarcie 18 października o godzinie 20:00
Wystawa czynna do 9.11.2014

strona www projektu

Grzegorz Stefański w swoich pracach skupiony jest na relacji budowanej pomiędzy estetycznym, abstrakcyjnym i poznawczym doświadczaniem fotografii. W ramach zaaranżowanych sytuacji rejestruje to co dzieje się poza kontrolowanym zamiarem wydobycia znaczenia w przedstawieniu fotograficznym. Stefański stawia pytania o możliwość umiejscowienia fotografii pomiędzy literalnością obrazu świata a obrazem, który przenosi ciężar spojrzenia i pracy nad nim na odbiorcę.

W swoim projekcie Go-See  kontynuuje rozważania nad wątkiem mechanicznej obserwacji, która pozornie wydaje się bezrefleksyjna i nieświadoma. W projekcie Go-See patrzenie artysty jest intencjonalnie mechaniczne, co sprawia, że proces portretowania przypadkowych i niezamierzonych gestów niczego nie dyskryminuje. Jest to również metoda operacji na portrecie, wywrócenia jego klasycznej formy.

 

kurator: Piotr Drewko

Grzegorz Stefański (rocznik 1983) –  absolwent wydziału Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Obecnie student wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W swoich ostatnich realizacjach odwołuje się do klasycznej
tematyki portretu traktując go jako przestrzeń eksperymentu restytuując rolę modeli w procesie powstawania prac.
Graniczące z happeningiem czy akcjami artystycznymi realizacje za punkt wyjścia obierają wszystkim znane sytuację: spotkanie modela i fotografa w studiu, neutralny portret w paszportowej stylistyce.

Swoje prace pokazywał na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in Nie ma ziewania, wystawa zbiorowa, Nowy Teatr, Warszawa, 2014; inSpiracje Festiwal, wystawa zbiorowa, 13Muz, Szczecin, 2014; NY Art Book Fair, MoMa PS1, Nowy Jork, 2011; Second Annual Zine and Self-Published Photo Book Fair, Nowy Jork, 2011

www.facebook.com/zpafgallery

www.zpafgallery.pl

 

zpafiska • 14 października 2014


Previous Post

Next Post